ירידה בחשק מיני בזמן הריון אמת או מיתוס?
לתיאום פגישה התקשרו 053-3947144‬

ירידה בחשק מיני בזמן הריון - אמת או מיתוס?

patient_post

כל אישה חווה את המיניות שלה בזמן ההריון באופן שונה. יש נשים שההריון משבית לגמרי את החשק המיני שלהן וישנן נשים שמתמלאות בחשק יותר מבעבר. מי שמעוניין שבת הזוג שלו תהיה עם יותר חשק לסקס בזמן ההריון שיגרום לה להרגיש נחשקת

הנושא של התעברות, הריון, לידה, זה נושא שמאד מרגש את כולנו. אנחנו מסתכלים על זה כעל איזה נס, כעל פלא שמתרחש בגוף, תהליך מיוחד של יצירת חיים. כמו כל דבר בחיים, הכל תלוי בהכנה, ולכן כדאי להכין את אבא ואימא לתהליך העיבור וההתקשרות המינית שביניהם.

אילו שינויים מתרחשים בחשק המיני בזמן ההריון?

במחקרים שנערכו בעולם נמצא שלשליש מהנשים יש חוסר חשק מיני בכלל. בתקופת ההריון, גם נשים שבדרך כלל נהנות מחשק מיני מוגבר, יכולות להיות נטולות חשק, ולעומתן נשים שמעוניינות במין אף יותר מקודם. תקופת ההריון, ובמיוחד כשמדובר בהריון ראשון, היא תקופה עם מצבי רוח משתנים עבור האישה והגבר גם יחד, דבר שעשוי להשפיע גם על היחסים המיניים שלהם.

אצל מרבית הנשים ההתעניינות במין אינה מושפעת מההריון. אולם יש נשים שקיום יחסי מין בזמן ההריון גורם להם דחייה בגלל חשש לבריאות העובר במודע או שלא במודע. לעיתים נשים נרתעות מיחסי מין כיוון שהן מרגישות לא נחשקות בזמן ההריון. יש גם נשים שבעבר חששו להיכנס להריון ולכן השתדלו להימנע, וכעת כאשר אין סיבה לחשוש ההתעניינות שלהן במין גוברת.

ההתנהגות השכיחה אצל נשים היא ירידה בחשק המיני בשליש הראשון, ועלייה בשליש השני להריון. למרות שנראה שבשליש הראשון החשק המיני אמור לעלות כי הרמות של כל ההורמונים בגוף עולים, האישה ההרה בדרך כלל מושפעת מההרגשה הכללית הכוללת לרוב עייפות ובחילות. בשליש השני התחושה הפיסית מתייצבת ואז החשק המיני עולה. בשליש האחרון יש שינויים מאישה לאישה שיכולים להתבטא בכך שאצל חלק מהנשים יש ירידה בחשק, למשל נשים שמפריע להן הגודל או יובש בנרתיק ולכן נמנעות מקיום יחסי מין, ויש נשים שהמצב ההורמונלי מיטיב עימן והן בעלות דימוי עצמי גבוה. לפעמים נשים שנמצאות בשלבי סיום ההריון מעוניינות יותר לקיים יחסי מין על מנת לזרז את הלידה.

מידת הרצון לקיום יחסי מין בהריון עלול להיות מושפע גם מהנסיבות שהביאו להריון. למשל אם ההריון היה מתוכנן ורצוי או הריון לא מתוכנן, אם הכניסה להריון הייתה מהירה או מלווה בטיפולים ומאמצים מיוחדים וכדומה.

לכניסה לפורום סקסולוגיה -  לחצו כאן.

האם יש סיבה בריאותית להפחית בתדירות יחסי מין בזמן ההריון?

בהריון תקין, כשאין איסור רפואי לקיים יחסי מין, סקס אינו מסכן דבר, לא את העובר ולא את האישה הנושאת אותו. לחלק מהנשים יתכנו כאבים בזמן היחסים כתוצאה מיובש, בצקות בפות, דליות ו/או דלקות. במצב כזה יש להפסיק את ניסיונות החדירה, להמשיך לקיים יחסי מין חיצוניים ולגשת לבדיקה ולטיפול לפי הצורך. ישנם מצבים מסוימים שבהם הגינקולוג המנהל את מעקב ההריון מנחה את האישה ההרה שלא לקיים יחסי מין בשל סיכונים הכרוכים בכך.

יחסי מין בהריון תקין ושגרתי הם טובים ובריאים וחשובים למערכת היחסים בין בני הזוג. כל אישה חווה את המיניות שלה בזמן ההריון באופן שונה מאישה אחרת. יש נשים שההריון משבית לגמרי את החשק המיני שלהן וישנן נשים שמתמלאות בחשק יותר מבעבר. אין באמת כללים וכל אישה צריכה לעשות מה שמרגיש לה טוב ונכון. מי שמעוניין שבת הזוג שלו תהיה עם יותר חשק לסקס בזמן ההריון, צריך לגרום לה להרגיש נחשקת, מושכת ונאהבת כמו שהיא.

הרגשת האישה כמושכת תלויה מאד בתגובת הגבר. בעל שמחמיא לאשתו גורם לה להרגיש יפה ונחשקת. לפעמים הגבר מתייחס לאבהות ברגשות מעורבים ומתעוררים בו חששות וכאשר ההתנהגות שלו מרוחקת זה מביא לכך שגם האישה מגיבה בהתאם. לעיתים האישה ההרה עסוקה בעצמה ובהריון עצמו ולא שמה לב שהיא מזניחה את בעלה. יתכן גברים שמתקשים לראות באישה שלהם גם דמות אם וגם בת זוג ליחסי מין. בכל מקרה הגבר יכול לחזק את האישה מבחינה מינית, וידוע שככל שהיחסים בזמן ההריון מרובים הסיכוי לחזרה לאינטימיות הזוגית אחרי הלידה מהירה יותר. שיחה פתוחה ונעימה על הרגשות של האישה והגבר יעזרו מאד לשני בני הזוג. מעבר למילוי התשוקות והרצונות המיניים, האהבה באה מעל זה כמילוי מזה שאוהבים אחד את השני, סיפוק מנתינה אחד לשני, הנאה ותענוג מדאגה הדדית זה לזה.

לכניסה לפורום הריון – לחצו כאן.

 

נכתב ע"י: ד"ר בני שכטר, גינקולוג וסקסולוג. לפרופיל +google

לייעוץ אישי מד"ר שכטר

הפנייה נשלחת באופן אישי לד"ר בני שכטר ופרטיה אינם מתפרסמים בשום אופן. אנא מלאו פרטיכם וד"ר שכטר יחזור אליכם בהקדם.

פרטים אלה חשובים על מנת שד"ר שכטר יצור איתך קשר באופן אישי.

הקוד שבתמונה:


 • הרשמה לאתר

 • לקוחות ממליצים

  תודה על ייעוץ מיני

  נ', 47: בזכות ההדרכה שלך והייעוץ שלך למדתי להשתחרר מהעכבות וליהנות מיחסי המין עם בן הזוג שלי. תודה תודה תודה.

  ניתוח קיסרי באווירה רגועה

  מירב: בזכותך הניתוח הקיסרי עבר באווירה חיובית ורגועה, ידעתי שאני בידיים הכי טובות בעולם. תודה על הכל

  תודה על הטיפול המסור

  משפחת קרסינטה: ד"ר שכטר היקר, ברצוננו להודות לך על התמיכה, העצות וההרגשה שאין כמוה בטיפולך המסור. אין כמוך!

  תודה על היפוך עובר מוצלח

  אפרת ק': בזכות הפגישה איתך והיפוך העובר החיצוני, העוברית נולדה בזמן, בלידה טבעית ורגילה. היה שווה לנסוע עד אליך מהצפון הרחוק

  הרצאה מדהימה בנושא מיניות בגיל ההתבגרות

  הורי חט"ב בכפר יונה: תודה רבה על הרצאה מקצועית, באווירה מעולה ומשעשעת, על נושא חשוב. חובה לכל הורה ואסור לפספס

  יש לי מזל שפגשתי אותך

  ח' מכפר סבא:

  תודה על המקצועיות ועל הרגישות, התמיכה ומאור הפנים. תמשיך להיות כזה מקסים ולהיות שם בשביל כל אלה שקשה להן.

  פנינה: הרצאה מדהימה בנושא גיל המעבר

  "ההרצאה שהעברת הייתה מדהימה. הצלחת להעביר את המסר הרפואי החשוב לנשים בגילנו, בהומור רב ובצורה נעימה ביותר."

  י' מהמרכז: אבחון מקצועי ויחס אנושי

  "ד"ר שכטר הפגין מקצועיות רפואית גם באבחון המורכב והטיפול הזהיר, וגם בגישתו הרגועה והסבלנות, הסבריו לגבי מצבי, ובעיקר ביחסו האנושי והחם".

  מינה: תודה שהחזקת לי את היד

  "תודה שהחזקת לי את היד בניתוח, אין לך מושג כמה זה עזר..."

  כרמית: יחס אישי ותחושת ביטחון

  "איש מקסים, אדיב, מסור, נעים מזג, כפי שלא פגשתי מעולם, מתייחס באופן אישי לכל אדם ואדם ומשרה תחושת ביטחון".

  תודה רבה על הרצאתך

  גילה, מנהלת הסיעוד בחטיבה הכירורגית ברמב"ם:

  משתתפי הכינוס נהנו מההרצאה והביעו שביעות רצון רבה.

  ענת: תודה על 39 שבועות

  תודה על כל התקופה, על היחס החם ההבנה ועל מתן התשובות בכל פעם שהיתה לי שאלה.

  הרצאה בנושא חינוך מיני

  ד"ר שכטר, אמהות ובנות כיתה ו' 2 מודות לך על ההרצאה. מעולם לא נראו כל כך הרבה נשים כל כך קשובות, היה מאוד מעניין ומלמד.  באווירה נעימה והומוריסטית הצלחת להקסים את בנותינו היקרות!

  חוויה מתקנת בזכותך

  רצינו להודות לך על ליווי הריון מקצועי ואדיב שהיה חוויה מתקנת לעומת ההריון הראשון. מחכים להיפגש איתך לביקורת אחרי הלידה המאושרת.

  תודה על הרצאה חשובה

  ממרכז בריאות האישה במחוז שרון:

  תודה על הרצאה מתובלת בהומור, על נושא חשוב לנו ולמטופלות בנושא המיניות והזוגיות בזמן טיפולי פריון.

  שלווה ברגעים הקשים

  תודה על השלווה, הרוגע שהשרית ברגעים הקשים. זה ממש לא מובן מאליו. אתה רופא מדהים.

  בהערכה רבה, ר"ק

  קרית חינוך: הרצאה מרתקת על חינוך למיניות

  קריית חינוך ע"ש דוד בן גוריון בעמק חפר:

  "תודה מקרב לב על ההרצאה המרתקת בנושא חינוך למיניות. דבריך היו מעניינים, חשובים ומתובלים בהומור".

 • ד"ר בני שכטר

  בני שכטר
  ד"ר בני שכטר, מומחה ברפואת נשים, מיילדות, טיפול בכאבים ובניתוחים אסתטיים גינקולוגים. בעל מרפאה פרטית ברמת השרון ובבת חפר.
  ליצירת קשר עם ד"ר שכטר