לתיאום פגישה התקשרו 8781413 - 09

שיחות על הריון יקר

 

 

שאלות ותשובות בנושא מעקב הריון אחרי טיפולי הפריה

 

מתוך: פורום הריון

 

במשך מספר חודשים פנתה גולשת עם הריון יקר לפורום ההריון שלי, שבו עניתי על שאלותיה. השאלות ששאלה מבטאות את החששות ואת ההתרגשות בהריון ולקראת הלידה, ובוודאי נשים רבות נתקלות באותן השאלות.

 

 

2.11.2012  תקינות הריון

ערב טוב. אני אחרי ivf מספר 6 ולשמחתי שנקלט. אני בת 30. ההיריון הזה יקר לנו מאוד לאחר תקופה של 4 שנים. ביום ה 11 להחזרת העוברים הבטא היתה 56.1. יומיים אחרי, ביום ה 13, הבטא עלתה ל- 107. אני בשבוע ה-4 עם דימומים קלים שאתמול בצהריים התחזקו ונחלשו שוב. מרוב לחץ פניתי למיון אתמול בלילה. הרופא אמר שהרירית שלי 10 מ״מ וזו לא רירית של הריון ונראה לו הפלה, אך במכתב שחרור כתב לי שאני עם הפרשות חומות ובשבוע 3+6 להריון. היום עשיתי שוב בטה והיא עלתה ל 141.77. האם יתכן שעדיין יהיה הריון תקין אם הבטא עולה ויש דימומים קלים והרירית 10 מ״מ? )לפני בדיוק שבוע הרירית היתה 13מ״מ). אשמח לתגובה, אני נורא לחוצה. דרך אגב, נאמר לי שלשום ביום ה 13 בו בדקתי בטא שגם רמת הפרוגסטרון שלי טובה. יש מקום לדאוג? האם יש משמעות לגודל הרירית?

 

3.11.2012 מעקב

שלום. לפי הסיפור עוד מוקדם לדעת, אך עליית הבטא מעודדת.  בעיקרון הבטא אמורה להכפיל את ערכה כל 48 שעות. שמח לשמוע שהעלייה נמשכת באופן תקין. שיהיה המשך מוצלח  :-)

 

 

5.11.2012 תחושות

היי ד״ר שכטר ראשית כל תודה על עצם היענותך לכל שאלותיי. בכללי מה שאתה עושה זו שליחות נהדרת בעיניי אז תודה! שאלתי היא: אני בשבוע הרביעי אם זכור לך בעבר ציינתי שהיו לי דימומים אך למרות זאת הבטא עלתה יפה. הדימומים אכן כמעט ופסקו הם נחלשו ולעיתים רחוקות יותר היום התחלתי להרגיש תחושה מוזרה ברגל שמאל מן משיכות כאלו מלמעלה למטה זה לא היה כאב חזק או משהו אבל תחושות מוזרות האם זה טבעי? זה יכול להיות בהריון?

 

 

6.11.2012 אין בעד מה

שלום ותודה :-) התחושות שאת מתארת יתכנו בהיריון ורק מצריכות מעקב אצל הרופא/ה כדי לוודא שההיריון מתפתח כראוי. אשמח לעזור גם בעתיד.

 

 

7.11.2012 מוטרדת

בוקר טוב. ד״ר שכטר...יש לי שאלה שמטרידה אותי קצת. ברוך השם הדימומים המעטים שהיו לי פסקו והבטא שילשה עצמה: היתה ביום ראשון 434 ואתמול יום שלישי עלתה ל 1348- אני מניחה שזה תקין. קורה לי בלילות שהגוף שלי מתכווץ ואני מתמתחת מכל הגוף מתוך שינה ברגליים ובחלק העליון האם זה מסוכן להתמתח? אני בשבוע 4+4 וזה תמיד מטריד אותי בבקרים שאני מזיקה לעצמי האם זה עלול להזיק?

 

7.11.2012 לא מסוכן

יכולה להתמתח חופשי.

 

 

8.11.2012 כמות בטא

ד״ר שכטר תודה על כל התגובות שלך :) האם בטא 3250 ביום ה 20 להחזרה יכולה לרמז על תאומים? עד היום הבטא שילשה את עצמה כל יומיים ושלשום יום שלישי היתה 1348 והיום יום חמישי היא על 3250 האם זה תקין? והאם יש סיכוי שזה תאומים? ההחזרה של העוברים היתה ב 19/10/12.

 

8.11.2012 נשמע תקין

והכל יכול להיות, אבל תמתיני בסבלנות לבדיקת האולטרה-סאונד.

 

 

15.11.2012 אולטראסאונד

ערב טוב ד״ר שכטר...:) אני בשבוע 5+שישה ימים (מחר נכנסת לשבוע 6). מאתמול היו לי כאבים בבטן התחתונה, הלכתי היום לרופא נשים הוא עשה לי אולטרסאונד ווגינאלי כי מבחוץ לא יכל לראות מה קורה ברחם. ואכן ראה שק הריון עם חלמון וגם ראה דופק (זה היה מרגש לראות את הדופק פועם) הוא אמר שהכל תקין ברחם האם זה מסוכן לעשות אולטרסאונד ווגינאלי בשבוע הזה? זה יכול לסכן את ההריון?

 

15.11.2012 אולטרה סאונד פנימי

שלום. אין שום בעיה לעשות אולטרה-סאונד פנימי במהלך ההיריון והדבר אינו מסוכן ואינו פוגע. שיהיה בשעה טובה!

 

 

18.11.2012 חוששת

היי. חוששתני ד״ר שכטר...עד כה בישרתי טובות לצערי הפעם קרה לי משהו מפחיד אני בשבוע 6+ יומיים. אתמול בערב נפל לי באסלה גוש דם גדול. הייתי בטוחה שאיבדתי את ההריון כי התחלתי לדמם בלי סוף. הגעתי למיון בדקו אותי ובכל זאת עדיין ראו שק עם חלמון ודופק עוברי נאמר לי שזה קרישי דם. אשפזו אותי להשגחה של יום ביחידה של ה ivf שלי, אמרו לי לקחת זריקות פרוגסטרון ולא להילחץ, שזה קורה והכל יכול להשתנות לטובה. הבוקר שוב עשו לי אולטרסאונד ועדיין קיים שק הריון עם חלמון ודופק ברוך השם. האם המקרה מוכר לך? האם עדיין יש סיכוי שיהיה בסדר ? וממה נובעים קרישי דם כאלה גדולים אם הכל תקין עם העובר?

 

18.11.2012 תשובה

שלום. בשליש מההיריונות ישנם דימומים במהלך השליש הראשון. המצב נקרא "הפלה מאיימת", אולם בחלק ניכר מהמקרים הללו, הדימום פוסק וההיריון ממשיך כרגיל. יש צורך במנוחה ולהמתין בסבלנות ולקוות שכמו שבא, כך ייפסק. נחזיק לך אצבעות ונקווה לשמוע ממך עדכונים טובים.

 

 

22.11.2013   דופק

היי ד״ ר שכטר... אם זכור לך לאחרונה היו לי דימומים שלשמחתי כבר יום אחרי פסקו לחלוטין ברוך השם. היום הייתי במחלקה של ה ivf שמטפלים בי, עשיתי אולטרסאונד ונצפה עדיין שק הריון עם חלמון וגם היה דופק. אני בשבוע 6 ושישה ימים והדופק מתאים לשבוע 6 ושלושה ימים האם יש לכך משמעות כלשהי? האם יש סיבה להילחץ? (כמובן שאמשיך להיות במעקב(

 

 22.11.2012 אין צורך להילחץ

זה נשמע תקין לחלוטין.

 

 

 

4.12.2012 הפרשות

ערב טוב ד״ר שכטר...אני בשבוע 8+ארבעה ימים. אני לוקחת מדי יום נרות פרוגסטרון, פעמיים ביום כפול שני פנינים של 200 ויום למחרת זריקת פרוגסטרון cc2 שזה 100 מ״ל. ככה יום אחר יום,פעם זריקה פעם נרות. היום כל פעם שנכנסתי לנוחיות היו הפרשות שקופות בניגוב. האם זה נורמאלי? ההפרשה אומנם שקופה אך מאוד מורגשת. זה תקין? עד כה לא חוויתי ככה את ההפרשות מסוג זה.

 

4.12.2012 על פניו

שלום. על פניו, נראה שלא מדובר בהפרשה בעייתית. ככל שההיריון מתקדם ההשפעות ההורמונליות משפיעות על הרכב ההפרשות ובנוסף הפרוגסטרון. כל עוד שאין ריח חריג, כאבים, צריבה או גרד לא הייתי מתרגש. המשך היריון מוצלח.

 

 

6.12.2012 פרוגסטרון

ערב טוב ד״ר שכטר. תודה רבה על המענה המהיר בכל פעם של שאלה אליך. יש לי שאלה. היום הייתי באולטרסאונד, אני בשבוע 8 ושישה ימים. בעיקרון היה בסדר הכול- הדופק, התאים ואפילו ראינו תנועות של העובר שהוא זז. עד כה חששתי מדיי מכל מה שעברתי מתחילת ההריון. האם זה מעודד ואומר שבהחלט הסיכוי שהכול יתפתח כראוי בהמשך גבוה?  ושנית אמרו לי להמשיך עם התמיכה של הפרוגסטרון עוד שבוע וזהו לא לקחת יותר. אז שאלתי השנייה היא מאיזה שבוע בהריון הורמון הפרוגסטרון מופרש מעצמו ללא תמיכה בגוף?

 

6.12.2012  תשובה

שלום. החל משבוע 7 ומשבוע 10 כבר בכמות מספקת ולכן אין צורך בתמיכה. שיהיה סופ"ש מקסים.

 

 

9.12.2012 דלקת שתן

ערב טוב ד״ר שכטר: אני מתחילת ההריון סובלת מדלקות שתן ומקבלת אנטיביוטיקה כל פעם. עבר לי לתקופה של שבועיים בערך... ואתמול התחלתי שוב לחוש חוסר נוחות וכאבים קטנים מתחת לבטן הנחתי שהדלקת חזרה והבוקר עשיתי בדיקת שתן ושלחתי תרבית גם. בפעם האחרונה שעשיתי תרבית יצאה תשובה של צמיחה מעורבת ומיעוט של ליקוציטים כ 70. קיבלתי אנטיביוטיקה ״זינט״ 6 ימים. הבוקר האחות בדקה לי עם סטיק לפני ששלחה תרבית ואמרה שיש לי ליקוציטים 3+ משהו כזה ודם בשתן. לעת עתה הרופאה שלי לא יצרה איתי קשר. היום אני מחכה שהיא תתקשר אליי לתת לי טיפול. השבוע הוא השבוע האחרון שאני לוקחת זריקות פרוגסטרון ונראה לי שהדלקות מהן. האם זה מסוכן להריון? (שבוע 9+שלושה ימים) והאם הגיוני לקבל כל הזמן אנטיביוטיקה?  יש משהו אחר שאני יכולה לעשות?

 

9.12.2012 דלקות שתן בהריון

שלום. צריך בתור התחלה לוודא שאכן יש חיידק בשתן ואם כן למה הוא רגיש. את בהחלט לוקחת הרבה אנטיביוטיקה ולכן חשובה התרבית. לא חושב שיש קשר לפרוגסטרון אבל היריון מגביר את הסיכוי לדלקות ויש כאלה שרגישות יותר.

 

 

17.12.2012 פרוגסטרון

ערב טוב ד״ר שכטר: האם עודף פרוגסטרון מזיק להריון? אני כבר בשבוע 10 ו3 ימים היום ונשאר לי עוד מנה אחרונה של זריקת פרוגסטרון. בעיקרון מבחינת המרפאה בה עשיתי ivf אמרו לי לקחת עד שבוע 10 ולסיים את הבקבוק אבל בגלל שאני לוקחת יום כן יום לא, יצא שנשאר לי לקצת יותר משבוע עשר. יש לי עוד מנה למחר. האם זה יכול להזיק?

 

17.12.2012 תשובה

שלום. בעיקרון לא אמור להזיק אבל ממש כבר אין צורך אם עברת את השבוע ה-10. לכן הזריקה הנוספת מיותרת לחלוטין.

 

 

 

23.12.2012  דימום קל

היי ד״ר שכטר...מה שלומך? :)) אני בשבוע 11+יומיים. אתמול בערב החל לי דימום קל בניגוב שהיה ורוד וכאבים טרום ווסתיים ברחם שמלווים אותי מתחילת ההריון, אך מאתמול התחושות ברחם מוגברות יותר ומרגיש לי שהכל כואב ותפוס לי באזור הזה. הדימום במהלך הלילה נחלש והיום הפך להפרשות חומות לסירוגין. הייתי אצל רופא נשים הבוקר, הוא עשה לי אולטרסאונד בטני ואמר שהעובר תקין ומתפתח, הדופק שלו מתאים לגיל ההריון והוא זז ומתנועע. הוא אמר שלא יודע מה הסיבה להפרשות ומקווה שייפסק. האם מה שתיארתי לך זו הפלה מאיימת? האם אתה חושב שאני צריכה לחשוש?

 

23.12.2012 הפלה מאיימת

שלום. בהגדרה כל דימום במהלך הטרימסטר הראשון נקרא "הפלה מאיימת". תודה לאל, רוב הדימומים הללו נגמרים וההיריון ממשיך כתיקונו. מקווה שזה גם המקרה כאן. כעת לנוח, להימנע ממאמצים ויחסי מין למספר ימים, ונקווה שבכך נגמר. בהצלחה.

 

 

5.1.2013 שקיפות עורפית

שבוע טוב ד״ר שכטר:)) נכנסתי לשבוע 13 . אתמול עשיתי שקיפות עורפית ולא הבנתי כלום מההסברים של הרופאה. התוצאה היתה 1.5 האם זה תקין? או שזה צריך להיות מעל 3?

 

5.1.2013 תקין

שלום. עפ"י מה שכתבת עובי השקיפות נשמע תקין.

 

 

6.1.2013 דופק עוברי

ערב טוב ד״ר שכטר. יש משהו שמטריד אותי ואשמח אם תדע להגיב לי. עד כה כל פעם שהייתי עושה בדיקת אולטרסאונד הדופק של העובר היה מתקדם בכ 3 ימים קדימה (לדוגמה הייתי בשבוע 11 והדופק התאים לשבוע 11 ושלושה ימים). ביום שישי האחרון בשקיפות הרופאה אמרה לי שהעובר מתאים לפי מימדיו והדופק שלו בדיוק לשבוע 13 לשבוע שלו ולא מעבר האם זה אומר משהו? האם ההתפתחות תקינה או שזה אמור להמשיך להתקדם ב 3 ימים תמיד?

 

6.1.2013 לא מוטרד

שלום. כל זה נשמע בגדר הרגיל ולא צריכה להיות מוטרדת בנושא.

 

 

24.1.2013 משקל עובר

ערב טוב ד״ר שכטר :)) ראשית תודה על מענה מהיר שנתת לי עד כה בכל פניה שלי אליך, אתה ממש עוזר לשקט הנפשי שלי בהרבה נושאים מטרידים פה...אז תודה!  יש לי שאלה. בשבוע 14+חמישה היתה לי סקירת מערכות, העובר שקל 121 גרם. כיום שבוע אחרי אני בשבוע 15+שישה ימים והעובר שוקל 155גרם. האם זה תקין? כמה גרם עובר אמור לעלות בשבוע?

 

24.1.2013 תקין לגמרי

נושא המשקל לא צריך להטריד אותך בשלב זה, וזה משהו שלא בודקים בכלל ולא מבין מדוע חזרו על כך. הכל נראה תקין ותמשיכי לישון בשקט ובשלווה...

 

 

10.2.2013 תנועות עובר

ערב טוב ד״ר שכטר...מה שלומך? אני בשבוע 18 + יומיים. כבר התחלתי להרגיש תנועות עובר לסירוגין. לפני כשבועיים בערך הרגשתי לפחות פעמיים שלוש ביום את העובר. עד כה, ידעתי בוודאות להבחין שזה הוא. אני קשובה לגופי ומכירה אותו היטב. לעיתים אני גם מצליחה עם אצבעות מסביב לטבור להרגיש את הדופק שלו. משום מה אתמול והיום לא הצלחתי למצוא את הדופק שוב עם אצבעותיי וגם לא חשתי בתנועותיו כמו בימים קודם לכן. היום ניגשתי לרופא בלי תור, שלא הסכים לבדוק אותי עקב הנסיבות. אמר שלא מוכן לקבל אותי בלי תור, גם לא לבדיקה שגרתית. אני מאוד לחוצה. האם יש לי סיבה להילחץ? יש לי תור רק יום חמישי בערב לרופא ואני במחשבות ולחץ נוראי עד אז.

 

10.2.2013 אין סיבה להילחץ

שלום. בשלב זה של ההיריון עדיין לא חייבים להרגיש כל הזמן תנועות (ובוודאי שלא דופק). מספיק שהוא שינה תנוחה ולא תרגישי כלום יותר. לכן להירגע ואני בטוח שבביקורת ביום חמישי הכל יהיה בסדר.

 

 

21.2.2013 תנועות עובר

ערב טוב ד״ר שכטר ראשית תודה על הפעם האחרונה שהרגעת אותי. אכן כמו שאמרת בבדיקה אצל הרופא הכל היה בסדר גמור) מאחר ואני אחרי טיפולים של ivf אני קצת חרדתית לגבי ההריון). ברוך השם עד כה התפתח בסדר. אני בשבוע 19+שישה ימים. שאלתי היא האם בשלב הזה חייב להרגיש את העובר כל יום. אתמול הרגשתי אותו והיום כמעט ולא וזה מדאיג אותי. זה נורמלי? אני חייבת להרגיש אותו כל יום? במהלך השבוע חוויתי כאבים לסירוגין באיור הטבור והבטן התחתונה. הוסבר לי שהרחם עולה למעלה וזה אולי מזה. אשמח לתגובתך:)

 

21.2.2013 תנועות עובר

שלום. בשלב זה של ההיריון את לא אמורה להרגיש כל הזמן תנועות. ולכן יכולה להיות הפסקה גדולה יותר בין הפעמים שבהן את חשה אותו וזה תלוי במנח שלו ובעוצמת הפעילות. כל עוד מרגישה מידי פעם זה בסדר.

 

 

25.2.2013  צירים

ערב טוב ד״ר שכטר...שבוע 20 וארבעה ימים להריון. אני מיום שישי עם כאבי מתיחות חזקות ברחם ובצידי הטבור. היום הכאבים לא מרפים ממני. בסופ״ש חשבתי שיעבור ואולי זה כי התאמצתי קצת בעמידה על הרגליים ... בישולים וניקיונות... היום זה ממש הציק לי. לא יודעת אם להבחין שזה גם באזור השחלות, מן עקצוצים רדומים ומשיכות חזקות מאוד. הלכתי היום לרופא והוא עשה לי אולטרסאונד ואמר שאין לו מוניטור לבדוק אם מדובר בצירים. העובר בסדר, מתאים לגילו ברוך השם, צוואר הרחם לפי דבריו ארוך כ 38ס״מ אם אני לא טועה וסגור. הרופא אמר שזה בסדר גמור. הכאבים לא מרפים ואני לא יודעת מה מרגישים כשיש צירים ואם להילחץ או שזה רק מתיחות של הרחם. אשמח אם תצליח לתאר לי תחושה של צירים ואם זה הגיוני בשלב זה של ההריון ואם יש צורך לפנות למיון לאחר הבדיקה היום.

 

25.2.2013  צירים

שלום. בשבוע 20, לא שכיח שיש צירים. אבל אם לאחר שתייה מרובה ומנוחה אין הטבה יש צורך בבדיקה נוספת ולראות מה קורה.

 

 

26.2.2013  צירים

ד״ר שכטר ערב טוב...סליחה שאני משגעת אותך בשאלות. אתמול אכן עשיתי מה שייעצת לי ושתיתי הרבה והלכתי לנוח. אתמול הרופא אמר שהוא לא רואה משהו חריג ושצוואר הרחם ארוך וסגור, אך מהרגע ששאל אם הכאבים שיש לי הם צירים אני תמיד מנסה לחשוב אם זה מה שעובר עליי. לא מכירה את ההרגשה של צירים ואני רק בשבוע 20 וארבעה ימים. הכאב הבוקר פחת אך בשעות אחר הצהריים נתפסתי בכמה רגעים של כאב בצד הטבור בין המותן לטבור ועד עכשיו יש לי מן משיכות חזקות בצדדי הטבור ובאזור המותן. האם זה תחושה של צירים? יש צורך לפנות למיון? או שזה הגיוני להרגיש ככה מן סימני מתיחה אופייניים? (יש לציין שרק יום חמישי אוכל לפנות לרופא שלי שמטפל בי).

 

26.2.2013 תשובה

שוב שלום. לא נשמע כמו צירים, אבל יש צורך להיבדק ולעשות גם בדיקת שתן.  מציע שתיגשי מחר בבוקר למוקד ולהיבדק.

 

 

15.3.2013 הפרשה ורודה

שבת שלום ד״ר שכטר...אני בשבוע 23 להיריון. מאתמול בצהריים התחיל לי כאב בצד ימין מתחת לבטן רק בזמן הליכה ועמידה. בישיבה ושכיבה אין כאב. היום היתה לי מן הפרשה כמו כל ההפרשות שיש לי הרגילות בהריון אך בניגוב אחד היתה הפרשה ורדרדה. ניגשתי למיון והרופא אמר שהעובר בסדר, מי שפיר תקין וצוואר הרחם סגור. הוא לא יודע מה לומר לי מה הסיבה להפרשה וממה הכאב. האם אתה רואה סיבה לדאגה? שוחררתי הביתה למנוחה ואני חוששת.

 

16.3.2013 דימום בהריון

שלום. אני מבין את הלחץ והרגישות, אבל אם נבדקת והכל בסדר אז אפשר להיות קצת רגועים. צריכה לנוח, להימנע ממאמצים ומיחסי מין למספר ימים ולראות האם הכאבים ו/או הדימום נמשכים.

 

 

22.3.2013  צלסטון

ערב טוב ד״ר שכטר. אני בשבוע 24 להריון. אתמול במהלך היום ההפרשות היו בגוון צהוב כתום בערב ומאוחר שוב הופיעה לי הפרשה ורודה קצת דמית. באתי למיון, עשו לי בדיקת צירים בדקו את העובר. נאמר לי שצוואר הרחם סגור וארוך, העובר שוקל כ 800 גרם וכמות מי השפיר תקינה. לא היו לי צירים. אך הרופאה הבחינה בדימום קל והחליטה לאשפז אותי עם מתן עירוי נוזלים. היום לסירוגין הופיעה שוב הפרשה בגוון ורדרד שבאה ונעלמה מדי שעה שעתיים. הרופא החליט לתת לי צלסטון היום בזריקה ומחר זריקה נוספת. קראתי במאמרים שזה מומלץ רק כשיש צירים (ואין לי צירים) האם בתקווה ובמידה שלא תהיה לי לידה מוקדמת הצלסטון יזיק להריון? או לעובר?

 

23.3.2013  צלסטון

אם יש סכנה ללידה מוקדמת או שעולה צורך ליילד מוקדם נותנים צלסטון כדי להכין את הריאות של העובר לעולם שבחוץ.  לכן אם צריך אז נותנים ולא צריך לדאוג.

 

 

23.3.2013 היפרדות שליה

שלום ד״ר שכטר. שבוע 24 ויומיים. מיום חמישי התאשפזתי עקב דימומים קלים. היום התחזק טיפה ובכל זאת הרופא בבית חולים החליט לשחרר אותי ואמר שרק אנוח. לפני השחרור דרשתי הסברים לגבי הסיבה לדימומים, כי לא נתנו לי תשובות. ממש דקה לפני שחרורי אמר לי שיש חשד להפרדות שליה מהרחם והדימומים מזה. שאלתי אם אני בסיכון כי זה הריון יקר לאחר טיפולים... אמר שקיבלתי צלסטון אתמול והיום וזה מספיק. התעקשתי להישאר להשגחה עם דימומים ולאור מה שאמר לי על השיליה. אמר שישאיר אותי עוד יום להשגחה. אך בלתי אפשרי לקבל ממנו הסברים מורחבים למצבי, הוא מאוד קשוח. כשהעביר אותי למחלקה אחרת להמשך אשפוז התברר לי שלא רשם בתיק שלי כלום על הפרדות השליה אך בוודאות אמר לי את זה. האם זה מסוכן שהשליה נפרדת? האם היא יכולה מעצמה לחזור למקומה? מה זה אומר?

 

23.3.2013  היפרדות שליה

שלום. בכל מקרה של דימום בהיריון החשד הוא היפרדות שליה. בחלק מהמקרים הדימום מפסיק והאזור מחלים וההיריון נמשך ללא בעיות. בחלק מהמקרים הדימום נמשך וההיפרדות עשויה להמשיך או להחמיר. כאשר אין דימומים יותר ואין צירים, אז אפשר להשתחרר להמשך מנוחה בבית והשגחה מתאימה. אשמח לעזור בהמשך ולהתעדכן גם בהמשך.

 

 

 

3.4.2013 סכרת הריון

שלום ד״ר שכטר... ראשית תודה על תגובותיך לכל שאלותיי. ברוך השם מהפעם האחרונה שכתבתי לך אחרי אשפוז של שבוע, לשמחתי פסקו הדימומים ושוחררתי לבית... אני היום בשבוע 25 ושישה ימים. הבוקר עשיתי בדיקת סוכרת הריון 50 מ׳ל. התוצאה יצאה 202 וקראתי באינטרנט שזה מעיד על סוכרת הריון. לצערי כל ההריון אני רק עוברת דברים לא נעימים ותמיד חושבת שזהו יהיה טוב... אני קצת חוששת האם סוכרת הריון מזיקה לעובר? להריון? זה מסוכן?

 

3.4.2013 סכרת הריונית

שלום. נכון, עפ"י התוצאה מדובר בסכרת היריונית. את צריכה כעת לקבל הפניה לתזונאית שתתאים לך דיאטה ולאחר שבוע של דיאטה תצטרכי לבצע מעקב סוכר מספר פעמים ביום. עם התוצאות יש להפנות אותך למרפאת היריון בסיכון כדי לראות האם הדיאטה מספיקה או שיש צורך גם בטיפול תרופתי. אם הסכרת לא מטופלת זה עשוי להזיק לעובר וגם לך ולכן חשוב לא להתעלם ולטפל כראוי. אני בטוח שיהיה בסדר, תשני את הגישה ותחליטי שמעכשיו הכל יהיה בסדר ואל תתייחסי להיריון כמו צרה... אשמח שתמשיכי לעדכן אותי.

 

2.5.2013 משקל עובר

שלום ד״ר שכטר. בשבוע 28 ויום העובר שלי שקל 1.275 . השבוע אושפזתי מיום שני עקב דימום חוזר קל שהיה לי וכעבור יום חלף. ברוך השם ההריון מתפתח בסדר. היום אני בשבוע 29 + שישה ימים ושוחררתי הביתה. שקלו את העבר, הוא שוקל 1.519 ואני קצת מודאגת, תמיד הוא עלה בשבועיים כ 300 גרם, הפעם עלה 240 גרם. האם זה אומר משהו? האם זה תקין? כמה הוא אמור לעלות כל שבועיים?

 

2.5.2013 משקל העובר

שלום. תירגעי, העלייה במשקל היא נורמלית לחלוטין ולכן לא צריכה להיות מודאגת מכמה גרמים לכאן או לשם. המדידות הללו לא מדויקות וישנה סטייה לשני הצדדים. המשך היריון מוצלח...

 

 

3.6.2013 משקל עובר

ערב טוב ד״ר שכטר: היום השתחררתי מהבית חולים לאחר אישפוז של שבוע שוב עקב דימומים קלים שהיו לי במהלך ההריון כולו. אני בשבוע 34+ 3 ימים. הרופאים עדיין לא יודעים את סיבת הדימומים. הרחם סגור אחורי, העובר במצג ראש ומי שפיר תקינים וגם זרימות הדם אליו תקינות תודה לאל. בתאריך 18.5 משקל העובר היה 1880. שבוע אחרי הוא היה 2205. היום לאחר שבוע וחצי הוא שוקל עדיין 2200. אני דואגת מזה שלא העלה במשקל בשבוע וחצי האחרון. זו פעם ראשונה שהוא לא מעלה. הרופא אמר שהוא קצת קטן. אני ממש מודאגת. זה הגיוני שהוא לא עלה?

 

5.6.2013 גדילת עובר

שלום. לא נראה לי שלא עלה במשקל ויותר הגיוני שמדובר בהבדל בין בודקים שונים. יש צורך בהמשך מעקב גדילת עובר וביצוע מוניטור בכדי לראות מה קורה בהמשך. פני לרופא/ה שלך להמשך מעקב. בהצלחה...

 

 

22.6.2013 ניתוח קיסרי

שבוע טוב ד"ר שכטר:)  אני בשבוע 37 ויומיים. היום הייתי אצל הרופא שהחליט לקבוע לי תור לניתוח קיסרי בעוד שבוע וחצי ב 2.7 בעזרת השם. התינוק כבר עם הראש מאוד נמוך אך עקב כל מה שעברתי לאחר ארבע שנים של טיפולי פוריות והמון אשפוזים במהלך ההריון... הרופא החליט שינתחו אותי בעוד שבוע וחצי. השאלה שלי היא האם במהלך השבוע הקרוב פתאום יהיו לי צירים, האם גם אז ניתן יהיה לנתח? או כשיש צירים חייב ללדת טבעי?

 

23.6.2013 ניתוח קיסרי

שלום לך. אינני יודע מדוע הוחלט על ניתוח. לא נותחת בעבר והמצג לא עכוז... בכל אופן אם ישנה סיבה לניתוח קיסרי ומתחילים צירים מוקדם יותר או שיש ירידת מים, מגיעים לבית החולים ועוברים ניתוח. המקרה היחידי שלא תנותחי הוא אם תגיעי לבית החולים והפתיחה תהיה ממש גדולה ויראו שאת עומדת ללדת ממש בקרוב ואז כבר יש סיכון משמעותי במקרה של ניתוח. אשמח אם תעדכני אותי ותתני לי פרטים נוספים שאוכל להתייחס אליהם.

 

 

24.6.2013 ניתוח קיסרי המשך

ד"ר שכטר היי שוב:) לא נותחתי בעבר, זהו הריוני הראשון והרופא הסביר לי שמחשש לסיבוכים בלידה טבעית עדיף לנתח אותי כיוון שזה הריון יקר לאחר ארבע שנים של טיפולי פוריות ובמהלך כל ההריון אושפזתי המון עקב דימומים חוזרים. היום אני בשבוע 37 ושלושה ימים והניתוח אמור להיות ב 2.7 בעוד שבוע וחצי. התינוק נמצא במצג ראש כבר חודשיים ובשבת האחרונה הרופא אמר שהראש שלו כבר ממש נמוך לכיוון תעלת הרחם ושזו גם הסיבה ללחץ וכאבים שיש לי לפעמים. אני פשוט חוששת שיהיו לי צירים או ירידת מים חלילה לפני מועד הניתוח כי יש לי כאבים מדי יום, ואז מה? יוכלו עדיין לנתח אותי? או שאם יהיו צירים זה יהיה חייב להיות טבעי עקב הנסיבות? הרופא אמר לי שבלידה טבעית עלולים להיות סיבוכים וזה מפחיד אותי מאוד אשמח לתגובתך שוב.

 

25.6.2013 ניתוח קיסרי

שלום. צר לי שאיני מסכים עם הרופא שלך. איני יודע מה הם השיקולים שלו ואני מקווה שהסיבה היא דאגה בלבד (אם מדובר בניתוח פרטי אז אני ספקן יותר).

כל לידה כרוכה בסיכון וגם בניתוח יש סיכונים, בעיקר להיריון הבא. מדובר בהיריון יחיד במצג ראש עם עובר שאני מניח שאינו גדול או קטן באופן מיוחד ולכן אין שום סיבה רפואית לניתוח קיסרי!!!  אם במהלך הלידה תהיה סיבה יתכן ויהיה צורך בניתוח אבל יש לך סיכויים מצוינים ללדת רגיל ובשלום. אשמח לעזור אם תרצי בהמשך או להיפגש ולהסביר לך את גישתי לנושא בתור רופא שעובד קבוע בחדר לידה.

 

*למיטב הבנתי, הגולשת ילדה בניתוח קיסרי בתחילת יולי. הלידה עברה בשלום :-)

נכתב ע"י: ד"ר בני שכטר, גינקולוג וסקסולוג. לפרופיל +google

 

לייעוץ אישי מד"ר שכטר

הפנייה נשלחת באופן אישי לד"ר בני שכטר ופרטיה אינם מתפרסמים בשום אופן. אנא מלאו פרטיכם וד"ר שכטר יחזור אליכם בהקדם.

פרטים אלה חשובים על מנת שד"ר שכטר יצור איתך קשר באופן אישי.

הקוד שבתמונה:


 • הרשמה לאתר

 • לקוחות ממליצים

  תודה על ייעוץ מיני

  נ', 47: בזכות ההדרכה שלך והייעוץ שלך למדתי להשתחרר מהעכבות וליהנות מיחסי המין עם בן הזוג שלי. תודה תודה תודה.

  ניתוח קיסרי באווירה רגועה

  מירב: בזכותך הניתוח הקיסרי עבר באווירה חיובית ורגועה, ידעתי שאני בידיים הכי טובות בעולם. תודה על הכל

  תודה על הטיפול המסור

  משפחת קרסינטה: ד"ר שכטר היקר, ברצוננו להודות לך על התמיכה, העצות וההרגשה שאין כמוה בטיפולך המסור. אין כמוך!

  תודה על היפוך עובר מוצלח

  אפרת ק': בזכות הפגישה איתך והיפוך העובר החיצוני, העוברית נולדה בזמן, בלידה טבעית ורגילה. היה שווה לנסוע עד אליך מהצפון הרחוק

  הרצאה מדהימה בנושא מיניות בגיל ההתבגרות

  הורי חט"ב בכפר יונה: תודה רבה על הרצאה מקצועית, באווירה מעולה ומשעשעת, על נושא חשוב. חובה לכל הורה ואסור לפספס

  יש לי מזל שפגשתי אותך

  ח' מכפר סבא:

  תודה על המקצועיות ועל הרגישות, התמיכה ומאור הפנים. תמשיך להיות כזה מקסים ולהיות שם בשביל כל אלה שקשה להן.

  פנינה: הרצאה מדהימה בנושא גיל המעבר

  "ההרצאה שהעברת הייתה מדהימה. הצלחת להעביר את המסר הרפואי החשוב לנשים בגילנו, בהומור רב ובצורה נעימה ביותר."

  י' מהמרכז: אבחון מקצועי ויחס אנושי

  "ד"ר שכטר הפגין מקצועיות רפואית גם באבחון המורכב והטיפול הזהיר, וגם בגישתו הרגועה והסבלנות, הסבריו לגבי מצבי, ובעיקר ביחסו האנושי והחם".

  מינה: תודה שהחזקת לי את היד

  "תודה שהחזקת לי את היד בניתוח, אין לך מושג כמה זה עזר..."

  כרמית: יחס אישי ותחושת ביטחון

  "איש מקסים, אדיב, מסור, נעים מזג, כפי שלא פגשתי מעולם, מתייחס באופן אישי לכל אדם ואדם ומשרה תחושת ביטחון".

  תודה רבה על הרצאתך

  גילה, מנהלת הסיעוד בחטיבה הכירורגית ברמב"ם:

  משתתפי הכינוס נהנו מההרצאה והביעו שביעות רצון רבה.

  ענת: תודה על 39 שבועות

  תודה על כל התקופה, על היחס החם ההבנה ועל מתן התשובות בכל פעם שהיתה לי שאלה.

  הרצאה בנושא חינוך מיני

  ד"ר שכטר, אמהות ובנות כיתה ו' 2 מודות לך על ההרצאה. מעולם לא נראו כל כך הרבה נשים כל כך קשובות, היה מאוד מעניין ומלמד.  באווירה נעימה והומוריסטית הצלחת להקסים את בנותינו היקרות!

  חוויה מתקנת בזכותך

  רצינו להודות לך על ליווי הריון מקצועי ואדיב שהיה חוויה מתקנת לעומת ההריון הראשון. מחכים להיפגש איתך לביקורת אחרי הלידה המאושרת.

  תודה על הרצאה חשובה

  ממרכז בריאות האישה במחוז שרון:

  תודה על הרצאה מתובלת בהומור, על נושא חשוב לנו ולמטופלות בנושא המיניות והזוגיות בזמן טיפולי פריון.

  שלווה ברגעים הקשים

  תודה על השלווה, הרוגע שהשרית ברגעים הקשים. זה ממש לא מובן מאליו. אתה רופא מדהים.

  בהערכה רבה, ר"ק

  קרית חינוך: הרצאה מרתקת על חינוך למיניות

  קריית חינוך ע"ש דוד בן גוריון בעמק חפר:

  "תודה מקרב לב על ההרצאה המרתקת בנושא חינוך למיניות. דבריך היו מעניינים, חשובים ומתובלים בהומור".

 • ד"ר בני שכטר

  בני שכטר
  ד"ר בני שכטר, מומחה ברפואת נשים, מיילדות, טיפול בכאבים ובניתוחים אסתטיים גינקולוגים. בעל מרפאה פרטית ברמת השרון ובבת חפר.
  ליצירת קשר עם ד"ר שכטר